Vad händer på Åland? Vecka 11

Publicerad

Åter en helg har passerat och vi lämnar vecka 11 bakom oss. I Stockholm har jag haft en helg som inte varit mycket att skriva hem om. Inte för att den varit tråkig utan bara för att den varit "mjää". Tillskillnad från min intetsägande helg har det varit ett himla ståhej på "Lilla-Gotland". Håll i er nu:

Det har varit folkfest! Nu nämns inga siffror men bilden och produkterna talar sitt tydliga språk. HEJA JOURNALISTIK!

Man ska på inget sätt skoja med folk som skadar sig och detta är inte ett försök till det. Det krävs en enorm olycka för att överskugga det som händer i Japan nu och på Åland har man dessvärre hittat den.

Huvudrollsinnehavarna från det gamla barnprogrammet Simpor och Grodfötter har vunnit ett pris! GRATTIS!

En ny nationalhjälte är född! GLADIATORERNA REDO? Jorå.

Roll on vecka 12 och sommartid vilket betyder att alla inlägg kommer postas en timme senare! Vi ber om ursäkt för detta på förhand.

/Erik

Powered by Labrador CMS