"Vi måste ut i rymden - eller DÖ!"

Publicerad

Ah, jag blir hysteriskt stressad. På det där, för omgivningen, klart fördelaktiga sättet: Är totalt katatonisk. Stephen fuckwheel Hawkings säger att vi måste ut i rymden eller dö.

Jag vette fan vad som är värst. Försöker som bäst att copa med det faktum att mitt jobb denna månad tar mig till Barcelona på söndag och till Florens två veckor efter det.

Är flygrädd så att det är löjligt åt det.

Sist vi flög hem från Italien drack jag vodka rent ur påsen. Ur påsen, ja. Älskar att min chef tycker att Ryan Air verkar "bra". I år flyger vi tack och lov med Lufthansa.

Tyskar = ordning och reda, och lyckligtvis har de inte samma agg mot oss judar längre.

Önskar så att jag hade blivit född direkt in i överklassen, eller åtminstone kommit dem till skänks i en flätad korg vid späd ålder, så att även jag hade kunnat få ta del av den där bekymmerslösa inställningen de verkar ha till livet. Jag vill också ha växt upp i en överbekyddande miljö, pga detta blivit godtroget dum och sedan dess gått runt och bara varit totalt oövervinnelig. Jag vill också vara odödlig, damnit!

(Det här är bara en mild liten varningstext om att, såvida inte någon ser till att nollställa mig/få mig att tappa minnet och jag blir vald av en rikemansfamilj och uppfostrad av deras svartjobbande barnflickor, kommer bloggen från och med nu enbart att handla om den onda bråda död som uppstår vid just flygresor. Got it?)

Powered by Labrador CMS